2013 Eppie's Great Race

2013 Eppie's Great Race

July 20, 2013


Results By Capital Road Race Management http://www.capitalroadrace.com
    1      498           VITEK Vikings                                                      1:33:55.0   3:48/M
                    498    Philip Reid                   Run            2       28:53.3       28:53.3         
                    498    Johnathan Lee                 Bike           1       25:56.9       54:50.3         
                    498    John Easterbrook              Paddle         1       39:04.6     1:33:55.0         
 
    2      499           Three to Fear                                                      1:40:28.5   4:04/M
                    499    Leif Anderson                 Run           10       31:07.0       31:07.0         
                    499    Jake Mestre                   Bike           3       28:49.9       59:57.0         
                    499    Jake Mestre                   Paddle         2       40:31.5     1:40:28.5         
 
    3      610           Fast Geezers                                                       1:40:51.0   4:05/M
                    610    Jacob Nur                     Run           21       33:21.0       33:21.0         
                    610    Craig Tanner                  Bike          10       30:14.4     1:03:35.4         
                    610    Kurt Kaunzinger               Paddle         3       37:15.5     1:40:51.0         
 
    4      556           The Unusual Suspects                                               1:41:10.4   4:06/M
                    556    Mason Myers                   Run           14       32:15.5       32:15.5         
                    556    Bob Beretta                   Bike           6       28:16.0     1:00:31.5         
                    556    Cameron Poer                  Paddle         4       40:38.9     1:41:10.4         
 
    5       96           Fast Enough                                                        1:41:37.9   4:07/M
                     96    Derek Thomas                  Run           11       31:29.5       31:29.5         
                     96    Mike Smith                    Bike           9       31:24.2     1:02:53.8         
                     96    Ian Rice                      Paddle         5       38:44.1     1:41:37.9         
                     96    Steve Streng                                                                       
 
    6      490           Andersons                                                          1:41:56.9   4:08/M
                    490    Kyle Anderson                 Run            4       29:06.5       29:06.5         
                    490    Mike Anderson                 Bike           7       31:25.2     1:00:31.7         
                    490    Rick Anderson                 Paddle         6       41:25.2     1:41:56.9         
 
    7      101           Team 101                                                           1:43:24.6   4:11/M
                    101    Team 101                      Run            3       28:54.0       28:54.0         
                    101    Team 101                      Bike           2       25:59.0       54:53.0         
                    101    Team 101                      Paddle         7       48:31.5     1:43:24.6         
                    101    Team 101                                                                           
 
    8       41           Rockfish Rangers                                                   1:43:50.9   4:13/M
                     41    Jacob Hunter                  Run            7       30:12.3       30:12.3         
                     41    Kenny Lane                    Bike           4       29:49.0     1:00:01.3         
                     41    Mike Ammon                    Paddle         8       43:49.5     1:43:50.9         
                     41    Steve Wilson                                                                       
 
    9      509           Team 509                                                           1:44:12.6   4:13/M
                    509    Keith Bailey                  Run           19       32:50.2       32:50.2         
                    509    Carlos Casillas               Bike           8       30:00.7     1:02:50.9         
                    509    Dan Crandall                  Paddle         9       41:21.6     1:44:12.6         
 
   10      565           Team 565                                                           1:45:33.4   4:17/M
                    565    John Blue                     Run           30       35:20.1       35:20.1         
                    565    Peters Williams               Bike          15       30:06.7     1:05:26.8         
                    565    John Weed                     Paddle        10       40:06.5     1:45:33.4         
 
   11       43           River View Financial                                               1:45:46.0   4:17/M
                     43    Epi Nunez                     Run            8       30:40.3       30:40.3         
                     43    Scott Clark                   Bike           5       29:21.7     1:00:02.0         
                     43    Tom Biglione                  Paddle        11       45:44.0     1:45:46.0         
                     43    Bill Aley                                                                          
 
   12      508           Team 508                                                           1:47:46.9   4:22/M
                    508    Rob Farmer                    Run           36       36:24.2       36:24.2         
                    508    Andres Rosales                Bike          12       28:28.7     1:04:53.0         
                    508    Tony Whittaker                Paddle        13       42:53.9     1:47:46.9         
 
   13      207           Quincy Engineering                                                 1:48:58.6   4:25/M
                    207    Scott McCauley                Run           42       37:01.5       37:01.5         
                    207    Danny Mossman                 Bike          21       30:40.3     1:07:41.9         
                    207    Garrett Mclaughlin            Paddle        15       41:16.7     1:48:58.6         
 
   14       46           Red Hots                                                           1:49:03.4   4:25/M
                     46    Phelan Mc Kinney              Run           13       32:14.9       32:14.9         
                     46    Daniel Glass                  Bike          13       32:38.4     1:04:53.3         
                     46    Anna Vanderveen               Paddle        16       44:10.0     1:49:03.4         
                     46    John Holland                                                                       
 
   15      157           who you callin losers now                                          1:51:07.0   4:30/M
                    157    Daniel Mitchell               Run            5       29:47.3       29:47.3         
                    157    Greg Marshall                 Bike          11       34:17.6     1:04:04.9         
                    157    Jeff Bushey                   Paddle        17       47:02.0     1:51:07.0         
 
   16      611           Team Old and Ugly                                                  1:51:13.1   4:30/M
                    611    Terry Baucom                  Run           27       34:34.1       34:34.1         
                    611    Hal Tracker                   Bike          24       33:09.8     1:07:43.9         
                    611    Kim Sprague                   Paddle        18       43:29.2     1:51:13.1         
 
   17      641           old guys                                                           1:53:31.6   4:36/M
                    641    Adam Ferreira                 Run           75       39:46.4       39:46.4         
                    641    Jerry Wickham                 Bike          31       31:11.7     1:10:58.1         
                    641    Charlie Willard               Paddle        20       42:33.4     1:53:31.6         
 
   18      125           Sac PD Code 3                                                      1:54:30.5   4:38/M
                    125    Brent Kaneyuki Jr             Run           25       34:10.2       34:10.2         
                    125    Daniel Nutley                 Bike          18       31:49.4     1:05:59.6         
                    125    Daniel Nutley                 Paddle        22       48:30.8     1:54:30.5         
 
   19      506           Jim Jason and Garrett's Dad                                        1:54:45.1   4:39/M
                    506    Jason Arnold                  Run           50       37:53.3       37:53.3         
                    506    Mike Prue                     Bike          33       33:15.0     1:11:08.3         
                    506    Jim Stinson                   Paddle        23       43:36.7     1:54:45.1         
 
   20      797           Usual Suspects                                                     1:54:53.7   4:39/M
                    797    Karen Jeffers                 Run           45       37:14.4       37:14.4         
                    797    Kristina Zack                 Bike          27       31:55.1     1:09:09.6         
                    797    Robin Carpenter               Paddle        24       45:44.1     1:54:53.7         
 
   21      601           CARBON DATED                                                       1:55:08.9   4:40/M
                    601    Bob Fredenburg                Run          102       41:03.0       41:03.0         
                    601    Mark Stonis                   Bike          38       30:36.1     1:11:39.1         
                    601    Tim Styles                    Paddle        26       43:29.8     1:55:08.9         
 
   22      487           Alan Bodtker                                                       1:55:14.6   4:40/M
                    487    Jack Murphy                   Run           83       40:21.0       40:21.0         
                    487    Alan Bodtker                  Bike                                                 
                    487    Alan Bodtker                  Paddle        27     1:14:53.5     1:55:14.6         
 
   23      794           Sue Lutz                                                           1:55:51.4   4:42/M
                    794    Wendypam Runquist             Run           47       37:35.0       37:35.0         
                    794    Lezley Barclay                Bike          34       33:33.9     1:11:08.9         
                    794    Sue Lutz                      Paddle        30       44:42.5     1:55:51.4         
 
   24      155           3 amigos                                                           1:56:11.0   4:43/M
                    155    Daniel Kinsella               Run           16       32:23.7       32:23.7         
                    155    Richard Honnette              Bike                                                 
                    155    Randy Smith                   Paddle        31     1:23:47.3     1:56:11.0         
 
   25      124           Sacramento PD                                                      1:56:46.7   4:44/M
                    124    Brent Kaneyuki                Run           31       35:20.4       35:20.4         
                    124    Matthew Mc Phail              Bike          16       30:31.7     1:05:52.2         
                    124    Matt Hoffman                  Paddle        32       50:54.5     1:56:46.7         
 
   26      279           Team Top 10                                                        1:57:02.5   4:45/M
                    279    Corinne Yee                   Run          100       41:00.0       41:00.0         
                    279    Kevin Whitford                Bike          43       31:03.4     1:12:03.5         
                    279    Ryan Zahner                   Paddle        34       44:58.9     1:57:02.5         
 
   27      501           beautitude                                                         1:58:25.6   4:48/M
                    501    Trevor Merris-Coots           Run           20       32:54.0       32:54.0         
                    501    Paul Menard                   Bike          35       38:17.4     1:11:11.5         
                    501    William Swanson               Paddle        38       47:14.0     1:58:25.6         
 
   28      289           PABCO Premiers                                                     1:59:04.8   4:50/M
                    289    Kevin Olson                   Run           23       33:34.6       33:34.6         
                    289    Andy Williams                 Bike          19       32:26.7     1:06:01.3         
                    289    Rebecca Newman                Paddle        40       53:03.5     1:59:04.8         
 
   29      283           Mills/Price/Mills                                                  1:59:18.3   4:50/M
                    283    Beth Mills                    Run           43       37:08.6       37:08.6         
                    283    Greg Price                    Bike          26       30:39.2     1:07:47.9         
                    283    Rusty Mills                   Paddle        43       51:30.4     1:59:18.3         
 
   30      557           Team Paniagua                                                      1:59:42.5   4:51/M
                    557    Robert Grove                  Run           26       34:33.7       34:33.7         
                    557    Geoff Black                   Bike          20       31:27.6     1:06:01.3         
                    557    Paul Anderson                 Paddle        44       53:41.1     1:59:42.5         
 
   31      154           Team Risk                                                          2:00:03.6   4:52/M
                    154    Daniel Dimeo                  Run           12       32:03.3       32:03.3         
                    154    Justin David                  Bike          25       35:42.6     1:07:46.0         
                    154    Damon Conn                    Paddle        45       52:17.6     2:00:03.6         
 
   32      443           Team 443                                                           2:00:36.6   4:53/M
                    443    Adam Kuphaldt                 Run          220       44:58.2       44:58.2         
                    443    Joseph Kuphaldt               Bike          68       30:55.7     1:15:54.0         
                    443    Joseph Kuphaldt               Paddle        46       44:42.6     2:00:36.6         

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
   33      271           Toast & Jam                                                        2:01:13.5   4:55/M
                    271    Tim Cannon                    Run           40       36:52.3       36:52.3         
                    271    Armando Lopez                 Bike          29       34:01.5     1:10:53.8         
                    271    Nancy Zappas                  Paddle        47       50:19.7     2:01:13.5         
 
   34      346           Tiheto                                                             2:01:26.4   4:55/M
                    346    Heather Goodman               Run          141       42:55.4       42:55.4         
                    346    Tim Long                      Bike          93       34:46.3     1:17:41.7         
                    346    Tony Stone                    Paddle        49       43:44.7     2:01:26.4         
 
   35      439           Team 439                                                           2:02:14.4   4:57/M
                    439    Matt Johnsrud                 Run           91       40:37.3       40:37.3         
                    439    Taylor Johnsrud               Bike                                                 
                    439    Gary Johnsrud                 Paddle        50     1:21:37.0     2:02:14.4         
 
   36      489           Dragon Rangers                                                     2:02:43.3   4:58/M
                    489    Robert Campagnone             Run           46       37:25.7       37:25.7         
                    489    Andre Ayala                   Bike          39       34:14.1     1:11:39.8         
                    489    Mike Morris                   Paddle        53       51:03.4     2:02:43.3         
 
   37      419           3 Live Wires                                                       2:03:32.1   5:00/M
                    419    Nicole Magee                  Run          126       42:18.3       42:18.3         
                    419    Timothy Magee                 Bike          61       33:22.2     1:15:40.6         
                    419    Jason Magee                   Paddle        58       47:51.4     2:03:32.1         
 
   38      442           Team 442                                                           2:04:07.0   5:02/M
                    442    Helen Faukner                 Run           61       38:44.0       38:44.0         
                    442    Jennifer Faukner              Bike         100       39:51.2     1:18:35.2         
                    442    Jim Faukner                   Paddle        63       45:31.7     2:04:07.0         
 
   39      646           Prime Time                                                         2:04:12.5   5:02/M
                    646    Steve Boutin                  Run          163       43:33.5       43:33.5         
                    646    Jonathan Wolter               Bike         126       36:08.0     1:19:41.5         
                    646    Frank Whittaker               Paddle        64       44:30.9     2:04:12.5         
 
   40      560           Blood Sweat & Beers                                                2:05:25.3   5:05/M
                    560    Randy Stevens                 Run           81       40:20.1       40:20.1         
                    560    Lance Mcdaniel                Bike          86       36:50.2     1:17:10.3         
                    560    Scott Gable                   Paddle        67       48:14.9     2:05:25.3         
 
   41      156           No Ringers Here                                                    2:05:29.5   5:05/M
                    156    Chris Terrill                 Run          218       44:51.4       44:51.4         
                    156    Glenn Chadwick                Bike          67       30:59.8     1:15:51.2         
                    156    Jason Wilson                  Paddle        68       49:38.3     2:05:29.5         
 
   42      558           Beer Dawgs                                                         2:05:31.8   5:05/M
                    558    Gil Alvarado                  Run          109       41:18.8       41:18.8         
                    558    David Schoonmaker             Bike          57       33:37.1     1:14:55.9         
                    558    Joe Spagnoli                  Paddle        69       50:35.9     2:05:31.8         
 
   43      444                                                                              2:05:45.3   5:06/M
                    444    Andrea Gautschi               Run           71       39:29.6       39:29.6         
                    444    George Weed                   Bike          96       38:43.9     1:18:13.5         
                    444    Tobias Gautschi               Paddle        70       47:31.8     2:05:45.3         
 
   44      405           Team Stassi                                                        2:05:55.8   5:06/M
                    405    Vincent Stassi                Run           54       38:27.0       38:27.0         
                    405    Tom Stassi                    Bike          54       35:00.3     1:13:27.3         
                    405    Angela Stassi                 Paddle        71       52:28.4     2:05:55.8         
 
   45      436           Fuentes                                                            2:06:22.4   5:07/M
                    436    Gabriel Fuentes               Run           60       38:43.7       38:43.7         
                    436    Max Fuentes                   Bike          41       33:16.6     1:12:00.4         
                    436    Abraham Fuentes               Paddle        72       54:22.0     2:06:22.4         
 
   46      123           Sac. Co. Crime Lab                                                 2:06:45.8   5:08/M
                    123    Ryan Nickel                   Run           18       32:43.0       32:43.0         
                    123    Brian Escamilla               Bike          14       32:13.0     1:04:56.0         
                    123    Isaac Eaquinto                Paddle        74     1:01:49.7     2:06:45.8         
 
   47      644           Bison Antiqus                                                      2:06:58.3   5:09/M
                    644    Joel Contreras                Run          128       42:22.0       42:22.0         
                    644    Joel Contreras                Bike         104       36:29.7     1:18:51.7         
                    644    Dennis Scott                  Paddle        76       48:06.5     2:06:58.3         
 
   48      750           mISSING r 50+ wHEELS                                               2:06:59.6   5:09/M
                    750    Connie Rowden                 Run          106       41:14.3       41:14.3         
                    750    Rosie Kracher                 Bike         108       37:57.1     1:19:11.5         
                    750    Bonny Hays                    Paddle        77       47:48.1     2:06:59.6         
 
   49      432           Speeden Peadens                                                    2:07:26.0   5:10/M
                    432    Heather Wick                  Run           39       36:49.3       36:49.3         
                    432    Brian Peaden                  Bike          95       41:13.5     1:18:02.8         
                    432    Brian Peaden Jr.              Paddle        80       49:23.1     2:07:26.0         
 
   50      152           Gruesome Twosome                                                   2:07:54.4   5:11/M
                    152    Mark Eger/runner              Run          206       44:33.7       44:33.7         
                    152    Mark Eger/biker               Bike         145       36:20.1     1:20:53.8         
                    152    Ben Peccianti                 Paddle        81       47:00.5     2:07:54.4         
 
   51      555           Kamikaze Pilots 4                                                  2:08:15.4   5:12/M
                    555    Randy Belleci                 Run          151       43:19.2       43:19.2         
                    555    Jay Freeman                   Bike          71       32:41.4     1:16:00.6         
                    555    Troy Eberlein                 Paddle        84       52:14.7     2:08:15.4         
 
   52       93           Carlone Family                                                     2:08:31.6   5:13/M
                     93    Michael Carlone               Run            6       30:05.2       30:05.2         
                     93    Nick Carlone                  Bike          52       42:45.6     1:12:50.8         
                     93    Sandi Carlone                 Paddle        85       55:40.8     2:08:31.6         
                     93    Michael Carlone                                                                    
 
   53      671           Sizzlin' Sistas                                                    2:08:39.4   5:13/M
                    671    Laurie Beyer                  Run           84       40:21.6       40:21.6         
                    671    Zoe Anastas                   Bike          98       37:52.2     1:18:13.9         
                    671    Niki Calastas                 Paddle        86       50:25.5     2:08:39.4         
 
   54      340           You Me & MIke                                                      2:08:44.3   5:13/M
                    340    Julia Freeman                 Run          170       43:38.8       43:38.8         
                    340    Michael Freeman               Bike          90       33:54.3     1:17:33.1         
                    340    Cathy Vincent                 Paddle        87       51:11.1     2:08:44.3         
 
   55      495           Triple Stouts                                                      2:08:58.1   5:14/M
                    495    Casey McClintock              Run          177       43:51.5       43:51.5         
                    495    Peter Blum                    Bike          94       33:52.0     1:17:43.5         
                    495    Rich Galli                    Paddle        88       51:14.6     2:08:58.1         
 
   56      331           River Park Rookies                                                 2:09:10.5   5:14/M
                    331    Maddison McEvilly             Run          159       43:28.5       43:28.5         
                    331    Joe Staron                    Bike          36       28:06.1     1:11:34.6         
                    331    Tami Cholger                  Paddle        89       57:35.9     2:09:10.5         
 
   57      553           Third Time                                                         2:10:05.0   5:16/M
                    553    Jason Houser                  Run          143       42:57.7       42:57.7         
                    553    John Calton                   Bike          73       33:03.6     1:16:01.4         
                    553    Shawn Barnes                  Paddle        95       54:03.6     2:10:05.0         
 
   58       44           Fiesty Fit and 50                                                  2:10:07.1   5:16/M
                     44    Carmen Trione                 Run          357       48:44.6       48:44.6         
                     44    Bob Bennett                   Bike         188       33:56.2     1:22:40.9         
                     44    Pete Lisson                   Paddle        96       47:26.2     2:10:07.1         
                     44    Mccrea Jimmy                                                                       
 
   59      689           Tutu fast for you!                                                 2:10:11.7   5:17/M
                    689    Alex Wood                     Run           51       38:03.4       38:03.4         
                    689    Mara Behar                    Bike          97       40:10.3     1:18:13.8         
                    689    Jessica Harthun               Paddle        98       51:57.8     2:10:11.7         
 
   60       80           Peter Wen                                                          2:10:13.4   5:17/M
                     80    John Lam                      Run           67       39:15.7       39:15.7         
                     80    Peter Wen                     Bike          47       33:00.3     1:12:16.1         
                     80    Anna Lam                      Paddle        99       57:57.3     2:10:13.4         
                     80    Lam Michelle                                                                       
 
   61      265           Jaimie McNeice                                                     2:11:03.5   5:19/M
                    265    Jaimie McNeice                Run          523       53:14.0       53:14.0         
                    265    Darrin Mcneice                Bike         286       34:02.7     1:27:16.7         
                    265    Mark Buckley                  Paddle       102       43:46.7     2:11:03.5         
 
   62      315           Are you down with Midtown?                                         2:11:12.2   5:19/M
                    315    Danielle Klemencic            Run          140       42:54.6       42:54.6         
                    315    Gregory Lynch                 Bike         128       36:50.1     1:19:44.7         
                    315    Spencer Hardey                Paddle       103       51:27.5     2:11:12.2         
 
   63      203           Electrical Solutions Provider                                      2:11:17.2   5:19/M
                    203    Tony Zapata                   Run           88       40:31.0       40:31.0         
                    203    Randy Thayer                  Bike         117       38:53.2     1:19:24.3         
                    203    Nick Canjura                  Paddle       104       51:52.8     2:11:17.2         
 
   64      332           All4one                                                            2:11:30.0   5:20/M
                    332    Tim Ketron                    Run          182       44:02.5       44:02.5         
                    332    Scott Brigman                 Bike          70       31:58.0     1:16:00.6         
                    332    Linda States                  Paddle       106       55:29.4     2:11:30.0         
 
   65      481           Two Pinoys & A White Boy                                           2:11:37.0   5:20/M
                    481    Angelo Claudio                Run          336       47:58.9       47:58.9         
                    481    Diony Gamoso                  Bike         195       35:00.3     1:22:59.3         
                    481    Ken Doty                      Paddle       107       48:37.6     2:11:37.0         

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
   66      209           Team DBL D                                                         2:11:39.8   5:20/M
                    209    Scott Donahue                 Run           35       36:01.5       36:01.5         
                    209    Todd Schaffer                 Bike          53       36:58.2     1:12:59.8         
                    209    Tony Danielson                Paddle       108       58:39.9     2:11:39.8         
 
   67      329           Combat Wombats                                                     2:11:52.7   5:21/M
                    329    Nicole Pederson               Run          112       41:29.7       41:29.7         
                    329    Eric Robinson                 Bike          87       35:46.4     1:17:16.1         
                    329    Lori Kelly                    Paddle       110       54:36.6     2:11:52.7         
 
   68      261           Mathew Jon Campoy                                                  2:11:59.1   5:21/M
                    261    Mark Blea                     Run           72       39:33.4       39:33.4         
                    261    Mathew Campoy                 Bike          56       35:03.4     1:14:36.8         
                    261    Adreinne Nelson               Paddle       111       57:22.2     2:11:59.1         
 
   69      821           Team Eppiedidymis                                                  2:12:15.8   5:22/M
                    821    Carlos Cruz                   Run           15       32:18.9       32:18.9         
                    821    Brandon Yee                   Bike          55       41:57.8     1:14:16.8         
                    821    Ryan Gallagher                Paddle       113       57:58.9     2:12:15.8         
 
   70      673           The Coolest Thing Since Sliced Bread                               2:12:18.7   5:22/M
                    673    Janis Cannon                  Run          311       47:23.4       47:23.4         
                    673    Rachelle Lopez                Bike         202       36:02.3     1:23:25.7         
                    673    Nora Zappas                   Paddle       114       48:52.9     2:12:18.7         
 
   71      554           Entourage                                                          2:12:26.8   5:22/M
                    554    Derek Murray                  Run          371       48:58.0       48:58.0         
                    554    Darrel Ulrich                 Bike         149       32:14.6     1:21:12.7         
                    554    Mike Poe                      Paddle       116       51:14.1     2:12:26.8         
 
   72      205           SPEEDRACERS                                                        2:12:37.9   5:23/M
                    205    Rich Schuman                  Run          373       49:03.4       49:03.4         
                    205    Collin Smith                  Bike         159       32:40.4     1:21:43.8         
                    205    John Russell                  Paddle       117       50:54.0     2:12:37.9         
 
   73      215           kfbk radio                                                         2:13:13.1   5:24/M
                    215    Michael Simpson               Run           93       40:42.1       40:42.1         
                    215    Andy Thompson                 Bike          64       35:06.9     1:15:49.0         
                    215    Mike Murray                   Paddle       121       57:24.1     2:13:13.1         
 
   74      607           Colin Carr-Hall                                                    2:13:23.1   5:24/M
                    607    Geoff McLennan                Run          417       50:17.6       50:17.6         
                    607    Colin Carr-hall               Bike         191       32:32.5     1:22:50.1         
                    607    Mark Parks                    Paddle       122       50:33.0     2:13:23.1         
 
   75      645           Los Geezeros Magnifico                                             2:13:32.3   5:25/M
                    645    Rich Walline                  Run          542       53:39.8       53:39.8         
                    645    John Skow                     Bike         285       33:34.3     1:27:14.1         
                    645    Larry Boyer                   Paddle       123       46:18.2     2:13:32.3         
 
   76      796           Meg & Teri                                                         2:13:34.3   5:25/M
                    796    Teri Tedmon                   Run          322       47:42.0       47:42.0         
                    796    Margaret Conkling             Bike         124       31:58.7     1:19:40.8         
                    796    Margaret Conkling             Paddle       124       53:53.4     2:13:34.3         
 
   77      302           The Good The Bad and The Ugly                                      2:13:51.3   5:26/M
                    302    Emily Thomas                  Run          286       46:46.9       46:46.9         
                    302    Cruz Ordonez                  Bike         164       35:05.2     1:21:52.1         
                    302    Travis Fields                 Paddle       125       51:59.1     2:13:51.3         
 
   78      424           Paguio Power                                                       2:14:00.1   5:26/M
                    424    Jarred Paguio                 Run          120       42:09.1       42:09.1         
                    424    Jonny Paguio                  Bike          60       33:26.8     1:15:36.0         
                    424    Jon Paguio                    Paddle       127       58:24.1     2:14:00.1         
 
   79      338           Purple People Speeders – C                                       2:14:05.7   5:26/M
                    338    Ashley Litts                  Run          291       46:54.4       46:54.4         
                    338    John Simmons                  Bike         140       33:44.5     1:20:38.9         
                    338    Kale Elledge                  Paddle       128       53:26.8     2:14:05.7         
 
   80      416           COTU                                                               2:14:15.6   5:27/M
                    416    Daniel Dabel                  Run           76       39:58.1       39:58.1         
                    416    Dylan Dabel                   Bike         102       38:48.6     1:18:46.7         
                    416    Bret Dabel                    Paddle       131       55:28.8     2:14:15.6         
 
   81      551           The Brady Bunch                                                    2:14:19.6   5:27/M
                    551    Mike Brady                    Run          350       48:25.7       48:25.7         
                    551    Tony Urbalejo                 Bike         182       34:06.4     1:22:32.2         
                    551    Randal Friedman               Paddle       132       51:47.4     2:14:19.6         
 
   82      428           The Outlaws                                                        2:14:24.3   5:27/M
                    428    Ron Souza                     Run           70       39:19.8       39:19.8         
                    428    Lawrence Solorio              Bike         119       40:08.8     1:19:28.6         
                    428    Alex Solorio                  Paddle       133       54:55.7     2:14:24.3         
 
   83      648           The Guys                                                           2:14:32.3   5:27/M
                    648    Urbano Luna                   Run          280       46:44.0       46:44.0         
                    648    Ron Steven                    Bike         229       37:47.0     1:24:31.0         
                    648    Deryl Heiser                  Paddle       137       50:01.2     2:14:32.3         
 
   84      504           WATER!!!!                                                          2:14:57.6   5:28/M
                    504    Matt Bachman                  Run           28       34:46.4       34:46.4         
                    504    Patrick Ervin                 Bike         148       46:19.8     1:21:06.2         
                    504    Jacob Benton                  Paddle       140       53:51.3     2:14:57.6         
 
   85      341           SSLT                                                               2:15:41.8   5:30/M
                    341    Jill Carrillo                 Run          446       51:11.8       51:11.8         
                    341    Dane Schweitzer               Bike         185       31:25.2     1:22:37.1         
                    341    Mark Carrillo                 Paddle       149       53:04.6     2:15:41.8         
 
   86      742           Hard knocks                                                        2:15:42.3   5:30/M
                    742    Jennifer Donovan              Run          329       47:51.6       47:51.6         
                    742    Marci Scharmacher             Bike         219       36:15.3     1:24:06.9         
                    742    Shannon Gardner               Paddle       150       51:35.4     2:15:42.3         
 
   87      507           Center Cougar Dogs                                                 2:15:47.4   5:30/M
                    507    Ryan Wells                    Run           56       38:33.2       38:33.2         
                    507    Brandon Ennis                 Bike         174       43:40.6     1:22:13.8         
                    507    Frank Krebs                   Paddle       151       53:33.6     2:15:47.4         
 
   88      649           The Real Thing                                                     2:16:12.7   5:31/M
                    649    Janice Koch                   Run          457       51:31.0       51:31.0         
                    649    Craig Koch                    Bike         356       39:13.0     1:30:44.1         
                    649    Michael Mccoy                 Paddle       156       45:28.6     2:16:12.7         
 
   89      298           TLM                                                                2:16:37.4   5:32/M
                    298    Teresa Campos                 Run          107       41:16.1       41:16.1         
                    298    Lee Hinde                     Bike         106       37:52.4     1:19:08.6         
                    298    Matthew Sainson               Paddle       162       57:28.7     2:16:37.4         
 
   90      692                                                                              2:16:52.1   5:33/M
                    692    Unknown Partic. 692           Run          277       46:39.0       46:39.0         
 
   91      609           MANUP                                                              2:17:41.1   5:35/M
                    609    Michael Inong                 Run          312       47:23.7       47:23.7         
                    609    Andy Estoista                 Bike         232       37:23.8     1:24:47.5         
                    609    Norman Inong                  Paddle       171       52:53.5     2:17:41.1         
 
   92      677           NOSSAMAN LLP                                                       2:17:44.4   5:35/M
                    677    Jill Jaffie                   Run          345       48:15.7       48:15.7         
                    677    Brianna Lierman Hintze        Bike         205       35:12.2     1:23:28.0         
                    677    Katie Briscoe                 Paddle       172       54:16.4     2:17:44.4         
 
   93       71           Bradshaw Ranch Golf Course Inc                                     2:17:54.0   5:35/M
                     71    Richard Rogers                Run           57       38:37.8       38:37.8         
                     71    Justin Wynne                  Bike         121       40:53.5     1:19:31.3         
                     71    Steve Legarra                 Paddle       174       58:22.6     2:17:54.0         
                     71    Wynne Elisa                                                                        
 
   94      751            Mighty 3 Chickadees                                               2:18:10.3   5:36/M
                    751    Dawn Benton                   Run          303       47:17.0       47:17.0         
                    751    Kelly Weichler                Bike         130       32:28.4     1:19:45.5         
                    751    Susie Kilby                   Paddle       175       58:24.8     2:18:10.3         
 
   95      323           Maple Avenue Possums                                               2:18:10.4   5:36/M
                    323    Ralph Navaro                  Run          354       48:40.9       48:40.9         
                    323    David Robberson               Bike         265       37:36.9     1:26:17.9         
                    323    Barbara Godfrey               Paddle       176       51:52.4     2:18:10.4         
 
   96      292           M.S.B Strong                                                       2:18:12.8   5:36/M
                    292    Maria Bardet                  Run          288       46:48.4       46:48.4         
                    292    Stacy Otis                    Bike         187       35:52.0     1:22:40.5         
                    292    Bob Mcclintic                 Paddle       178       55:32.3     2:18:12.8         
 
   97       84           Bayer Biologists                                                   2:18:14.7   5:36/M
                     84    Tony Tang                     Run          101       41:01.5       41:01.5         
                     84    Jesus Sanchez                 Bike         165       40:50.9     1:21:52.5         
                     84    Mike Wigley                   Paddle       179       56:22.1     2:18:14.7         
                     84    Tracy Webb                                                                         
 
   98       74           4 of Diamonds                                                      2:18:31.3   5:37/M
                     74    Mike Diamond                  Run          360       48:48.2       48:48.2         
                     74    Mark Diamond                  Bike         183       33:45.9     1:22:34.2         
                     74    Larry Diamond                 Paddle       181       55:57.0     2:18:31.3         
                     74    Diamond Donna                                                                      

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
   99       77           Lam-Eaterz                                                         2:18:42.9   5:37/M
                     77    Henry Kao                     Run           99       40:58.4       40:58.4         
                     77    David Wang                    Bike          92       36:40.2     1:17:38.6         
                     77    Amy Lee                       Paddle       183     1:01:04.3     2:18:42.9         
                     77    Yee Sasanna                                                                        
 
  100       48           peps                                                               2:19:06.9   5:38/M
                     48    Godwill Ejiasa                Run          173       43:41.6       43:41.6         
                     48    Joseph Dutra                  Bike         157       37:59.2     1:21:40.8         
                     48    Richard Deyoung               Paddle       189       57:26.1     2:19:06.9         
                     48    Hector Rurias                                                                      
 
  101       87           The Speedy Spores                                                  2:19:22.7   5:39/M
                     87    Jen Wuoltee                   Run          463       51:40.2       51:40.2         
                     87    Arnaldo Rivera                Bike         239       33:48.5     1:25:28.8         
                     87    Gerardo Bueno                 Paddle       192       53:53.9     2:19:22.7         
                     87    Sarah Hovinga                                                                      
 
  102      852           city of sacramento                                                 2:19:45.4   5:40/M
                    852    Remi Mendoza                  Run          115       41:45.5       41:45.5         
                    852    Stephen Hansen                Bike         137       38:35.6     1:20:21.2         
                    852    Ryan Devore                   Paddle       200       59:24.2     2:19:45.4         
 
  103      497           TDBYS                                                              2:19:56.8   5:40/M
                    497    Samuel Pinilla                Run          391       49:34.2       49:34.2         
                    497    Samuel Pinilla                Bike         270       36:50.3     1:26:24.6         
                    497    Anthony Habib                 Paddle       203       53:32.2     2:19:56.8         
 
  104      488           Eskaton #4                                                         2:20:07.8   5:41/M
                    488    Stephen Fife                  Run          289       46:51.9       46:51.9         
                    488    Jeff Meinzer                  Bike         166       35:01.6     1:21:53.6         
                    488    Paul Mcbrien                  Paddle       206       58:14.2     2:20:07.8         
 
  105      425           Team Tenacity                                                      2:20:15.8   5:41/M
                    425    Lillian Duong                 Run          608       55:41.5       55:41.5         
                    425    Rhalf Ferrer                  Bike         264       30:34.6     1:26:16.1         
                    425    Tuan Hoang                    Paddle       207       53:59.6     2:20:15.8         
 
  106       72           Becker Wildhogs                                                    2:20:50.6   5:43/M
                     72    David Becker                  Run          129       42:22.1       42:22.1         
                     72    Richard Becker                Bike         139       38:14.2     1:20:36.3         
                     72    Shane Becker                  Paddle       212     1:00:14.3     2:20:50.6         
                     72    Becker James                                                                       
 
  107      213           Team 213                                                           2:20:50.7   5:43/M
                    213    Angel Preciado                Run          142       42:56.3       42:56.3         
                    213    Steve Stuck                   Bike         162       38:50.1     1:21:46.4         
                    213    Sergio Flores                 Paddle       213       59:04.2     2:20:50.7         
 
  108      278           Team Hot Mess                                                      2:21:03.1   5:43/M
                    278    Stephanie Ganiban             Run          257       46:16.8       46:16.8         
                    278    Trinity Gleckler              Bike         155       35:22.8     1:21:39.6         
                    278    Bryson Korsboen               Paddle       214       59:23.4     2:21:03.1         
 
  109      505           the vikings                                                        2:21:07.2   5:43/M
                    505    Johnny Marckx                 Run          672       57:34.5       57:34.5         
                    505    Marshall Vincent              Bike         441       36:30.7     1:34:05.2         
                    505    Johan Niklasson               Paddle       215       47:01.9     2:21:07.2         
 
  110      606           WorkHardPlayHard                                                   2:21:11.6   5:43/M
                    606    Richard Olebe                 Run          556       54:02.3       54:02.3         
                    606    Dean Smith                    Bike         442       40:05.3     1:34:07.6         
                    606    Bill Vogler                   Paddle       216       47:03.9     2:21:11.6         
 
  111      500           energy vatos                                                       2:21:20.6   5:44/M
                    500    Erik Jensen                   Run          221       45:02.6       45:02.6         
                    500    Payam Bozorgchami             Bike         199       38:01.2     1:23:03.8         
                    500    Mazi Shirakh                  Paddle       218       58:16.8     2:21:20.6         
 
  112       91           Fillies Gone Wild                                                  2:21:36.7   5:44/M
                     91    Lynsey Walton                 Run          411       50:11.0       50:11.0         
                     91    Diane Rhodes                  Bike         250       35:41.2     1:25:52.3         
                     91    Diana Stolba                  Paddle       223       55:44.3     2:21:36.7         
                     91    Colette Tweedy                                                                     
 
  113      414           Veronica Perez                                                     2:21:38.8   5:44/M
                    414    Veronica Perez                Run          321       47:37.8       47:37.8         
                    414    Koen Browning                 Bike         216       36:20.0     1:23:57.8         
                    414    Leah Morris                   Paddle       225       57:40.9     2:21:38.8         
 
  114      407           The Freese's                                                       2:21:57.8   5:45/M
                    407    Rene Freese                   Run          297       47:02.4       47:02.4         
                    407    Brian Freese                  Bike         194       35:56.7     1:22:59.2         
                    407    Henry Freese                  Paddle       230       58:58.6     2:21:57.8         
 
  115      823           Rough Riders                                                       2:22:09.6   5:46/M
                    823    Hannah Kranz                  Run          325       47:44.9       47:44.9         
                    823    Matthew Bailey                Bike         292       39:37.8     1:27:22.8         
                    823    Daniel Rapp                   Paddle       234       54:46.7     2:22:09.6         
 
  116      484           chris bender                                                       2:22:34.8   5:47/M
                    484    Chris Bender                  Run          113       41:30.2       41:30.2         
                    484    Josh Garrison                 Bike         349       48:52.5     1:30:22.8         
                    484    David Bender                  Paddle       238       52:12.0     2:22:34.8         
 
  117      503           EE Machine                                                         2:22:45.0   5:47/M
                    503    Ken Rider                     Run          526       53:22.9       53:22.9         
                    503    David Ashuckian               Bike         271       33:15.5     1:26:38.5         
                    503    Ron Yasny                     Paddle       240       56:06.4     2:22:45.0         
 
  118      153           The Jawsom 3 - Drill Fill and Chill                                2:23:11.7   5:48/M
                    153    Lauren Lewis                  Run          175       43:44.2       43:44.2         
                    153    William Lewis                 Bike         134       36:18.6     1:20:02.9         
                    153    Marsha Henderson              Paddle       245     1:03:08.8     2:23:11.7         
 
  119      212           Team 212                                                           2:23:24.9   5:49/M
                    212    David Lucchetti               Run          532       53:30.8       53:30.8         
                    212    Bruce Johnson                 Bike         387       38:45.7     1:32:16.5         
                    212    John Sedar                    Paddle       249       51:08.4     2:23:24.9         
 
  120      440           Linda Twilling                                                     2:23:25.2   5:49/M
                    440    Basil Boutris                 Run          295       47:00.9       47:00.9         
                    440    Linda Twilling                Bike         319       41:46.7     1:28:47.7         
                    440    John Twilling                 Paddle       250       54:37.4     2:23:25.2         
 
  121      485           Whitmer                                                            2:23:30.5   5:49/M
                    485    Tony Zimmer                   Run          402       49:51.3       49:51.3         
                    485    Bill Whitney                  Bike         243       35:47.7     1:25:39.0         
                    485    Mike Whitney                  Paddle       251       57:51.4     2:23:30.5         
 
  122      204           Principal Funds                                                    2:23:36.9   5:49/M
                    204    Scott Craig                   Run          541       53:39.7       53:39.7         
                    204    Chester Fong                  Bike         309       34:45.7     1:28:25.5         
                    204    Elizabeth Kaiser              Paddle       254       55:11.4     2:23:36.9         
 
  123       88           The Improved Strain                                                2:23:37.5   5:49/M
                     88    Sarah Demshar                 Run          465       51:41.3       51:41.3         
                     88    Robert Cannings               Bike         391       40:42.1     1:32:23.5         
                     88    Mark Moore                    Paddle       255       51:14.0     2:23:37.5         
                     88    Adrian Duehl                                                                       
 
  124      202           Team Trinity                                                       2:23:44.8   5:50/M
                    202    Patricio Sepulveda            Run          478       52:03.1       52:03.1         
                    202    Paul Kruse                    Bike         256       33:58.3     1:26:01.5         
                    202    Carsten Rostin                Paddle       256       57:43.3     2:23:44.8         
 
  125      351           Team 351                                                           2:23:48.9   5:50/M
                    351    Vladimir Vlasyuk              Run          179       43:55.9       43:55.9         
                    351    Vadim Vlasyuk                 Bike         236       41:10.5     1:25:06.5         
                    351    Suzanne Ramalia               Paddle       259       58:42.4     2:23:48.9         
 
  126      217           california family fitness 2                                        2:23:53.3   5:50/M
                    217    Bryan Jackson                 Run          198       44:23.6       44:23.6         
                    217    Sophia Milan                  Bike         144       36:26.4     1:20:50.1         
                    217    Michelle Young                Paddle       263     1:03:03.1     2:23:53.3         
 
  127      430           Edler von Edler                                                    2:24:03.3   5:50/M
                    430    Greg Edler                    Run          560       54:08.8       54:08.8         
                    430    Tom Edler                     Bike         559       44:48.3     1:38:57.1         
                    430    Kent Edler                    Paddle       266       45:06.1     2:24:03.3         
 
  128      552           River Life Team 1                                                  2:24:04.0   5:50/M
                    552    Bret Widman                   Run          516       53:01.9       53:01.9         
                    552    Ken Scarberry                 Bike         338       36:54.9     1:29:56.9         
                    552    Roger Ramirez                 Paddle       267       54:07.1     2:24:04.0         
 
  129      685           Medical Marvels                                                    2:24:10.3   5:51/M
                    685    Linda Frazier                 Run          187       44:11.1       44:11.1         
                    685    Robin Duncan                  Bike         330       45:18.0     1:29:29.2         
                    685    Scarlett Ong                  Paddle       268       54:41.0     2:24:10.3         
 
  130      310           RAS                                                                2:24:13.7   5:51/M
                    310    Kimberly Bergeron             Run          593       55:07.4       55:07.4         
                    310    Jeffrey Morgan                Bike         383       36:59.6     1:32:07.0         
                    310    Richard Sammons               Paddle       271       52:06.6     2:24:13.7         

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
  131      482           Too Rich and Too Tim                                               2:24:47.0   5:52/M
                    482    Rich Berson                   Run          114       41:35.7       41:35.7         
                    482    Timothy Zindel                Bike         215       42:21.0     1:23:56.7         
                    482    Timothy Zindel                Paddle       277     1:00:50.2     2:24:47.0         
 
  132      401           Team myfolsom.com                                                  2:25:09.8   5:53/M
                    401    Annie Gladding                Run          230       45:19.5       45:19.5         
                    401    John Gladding                 Bike         457       49:10.5     1:34:30.0         
                    401    Wayne Kuykendall              Paddle       283       50:39.8     2:25:09.8         
 
  133      642           Roaring Sixties                                                    2:25:11.5   5:53/M
                    642    Larry Budney                  Run          382       49:18.0       49:18.0         
                    642    Mike Falasco                  Bike         311       39:12.8     1:28:30.9         
                    642    Bob Hall                      Paddle       284       56:40.5     2:25:11.5         
 
  134      206           CUL8R                                                              2:25:22.7   5:54/M
                    206    De Huynh                      Run          456       51:25.8       51:25.8         
                    206    Craig Schierholt              Bike         334       38:18.0     1:29:43.8         
                    206    Bill Bandy                    Paddle       286       55:38.8     2:25:22.7         
 
  135      510           Team 510                                                           2:25:47.8   5:55/M
                    510    ??? Adams                     Run          795     1:01:57.7     1:01:57.7         
                    510    Anthoni Moots-hotaling        Bike         509       34:25.9     1:36:23.6         
                    510    Stephen Sparks                Paddle       289       49:24.1     2:25:47.8         
 
  136      431           Team Mercer Law                                                    2:25:55.5   5:55/M
                    431    Eric Mercer                   Run          520       53:08.7       53:08.7         
                    431    Eric Mercer                   Bike         259       33:01.2     1:26:10.0         
                    431    Eric Mercer                   Paddle       291       59:45.5     2:25:55.5         
 
  137      412           On The Go Towels 1                                                 2:25:58.2   5:55/M
                    412    Rick West                     Run          290       46:53.2       46:53.2         
                    412    Norm West                     Bike         276       39:57.4     1:26:50.7         
                    412    Mike Becker                   Paddle       292       59:07.5     2:25:58.2         
 
  138      210           moroch/ mc donalds                                                 2:26:10.6   5:55/M
                    210    Lilly Wyatt                   Run          519       53:06.8       53:06.8         
                    210    Heather Glick Zook            Bike         480       42:30.8     1:35:37.6         
                    210    Saxon Slaerson                Paddle       294       50:33.0     2:26:10.6         
 
  139      602           TEAM ORIGINAL SPAM                                                 2:26:24.0   5:56/M
                    602    John Merris-Coots             Run          665       57:06.7       57:06.7         
                    602    Leendert Noordzij             Bike         417       36:11.0     1:33:17.8         
                    602    Phil Schlofner                Paddle       297       53:06.2     2:26:24.0         
 
  140      483           Smells Like Team Spirit                                            2:26:41.7   5:57/M
                    483    Pro Mitra                     Run          351       48:29.1       48:29.1         
                    483    Mark Galimba                  Bike         357       42:15.5     1:30:44.6         
                    483    Zachary Frieders              Paddle       301       55:57.1     2:26:41.7         
 
  141      311           The Good The Bad and The Studly                                    2:26:56.1   5:57/M
                    311    Carolyn Wyler                 Run          618       55:58.2       55:58.2         
                    311    Kenneth Welton                Bike         404       36:50.6     1:32:48.8         
                    311    Keith Scott                   Paddle       305       54:07.3     2:26:56.1         
 
  142       45           Team Scottrade                                                     2:26:58.0   5:57/M
                     45    Douglas Sesa                  Run          231       45:22.4       45:22.4         
                     45    Chris Cunningham              Bike         378       46:18.1     1:31:40.5         
                     45    Kyle Felske                   Paddle       306       55:17.4     2:26:58.0         
                     45    Kyle Felske                                                                        
 
  143      502           Principal Funds II                                                 2:27:02.2   5:58/M
                    502    Clint Anderson                Run          536       53:34.4       53:34.4         
                    502    Phillip Barbaria              Bike         273       33:05.9     1:26:40.4         
                    502    Todd Henrichsen               Paddle       307     1:00:21.8     2:27:02.2         
 
  144      295           Corps 'n More                                                      2:27:14.7   5:58/M
                    295    Kathy Siebenmann              Run          279       46:43.6       46:43.6         
                    295    Lisa Wiens                    Bike         289       40:35.5     1:27:19.2         
                    295    John Jackson                  Paddle       311       59:55.5     2:27:14.7         
 
  145      339           BANANA HANDS                                                       2:27:18.6   5:58/M
                    339    Seth White                    Run           79       40:18.8       40:18.8         
                    339    Jasmin Perez Aguilar          Bike         269       46:05.4     1:26:24.3         
                    339    Jeff Poole                    Paddle       314     1:00:54.2     2:27:18.6         
 
  146      313           Cantelow Riders                                                    2:27:28.1   5:59/M
                    313    Lewis Pollock                 Run          192       44:13.8       44:13.8         
                    313    Kari Pollock                  Bike         364       46:42.5     1:30:56.4         
                    313    Celia Valverde                Paddle       318       56:31.7     2:27:28.1         
 
  147      410           Vieux mais Vite                                                    2:27:40.1   5:59/M
                    410    Neil Dubrovsky                Run          512       52:58.3       52:58.3         
                    410    Neil Dubrovsky                Bike         506       43:22.4     1:36:20.7         
                    410    Farla Kaufman                 Paddle       321       51:19.3     2:27:40.1         
 
  148      562           TFL                                                                2:27:52.8   6:00/M
                    562    Darrell Houston               Run          377       49:07.1       49:07.1         
                    562    Abe Kazmarek                  Bike         343       41:02.0     1:30:09.1         
                    562    Brett Taylor                  Paddle       324       57:43.6     2:27:52.8         
 
  149      434           Team Do'in It                                                      2:28:17.3   6:01/M
                    434    Christopher Tillisch          Run          515       53:01.3       53:01.3         
                    434    Debbie Cheevers               Bike         402       39:41.7     1:32:43.0         
                    434    Kyle Miller                   Paddle       330       55:34.3     2:28:17.3         
 
  150       78           The Raney Tri-Real Hards 2                                         2:28:19.1   6:01/M
                     78    Ryan Chiene                   Run          626       56:10.9       56:10.9         
                     78    Rod Stinson                   Bike         398       36:22.6     1:32:33.6         
                     78    Angela Stinson                Paddle       332       55:45.5     2:28:19.1         
                     78    Taylor Jenny                                                                       
 
  151      304           unsponsorables 2                                                   2:29:03.5   6:03/M
                    304    Henry Holberg                 Run          838     1:03:24.2     1:03:24.2         
                    304    Allison Ladd                  Bike         558       35:31.7     1:38:55.9         
                    304    Dave Fletcher                 Paddle       339       50:07.5     2:29:03.5         
 
  152      494           Bags Boys                                                          2:29:05.9   6:03/M
                    494    Scott Batie                   Run          282       46:45.0       46:45.0         
                    494    Michael Murdock               Bike         419       46:35.4     1:33:20.4         
                    494    Vernon Coleman                Paddle       340       55:45.4     2:29:05.9         
 
  153      301           Eskaton #6                                                         2:29:44.7   6:04/M
                    301    Jay Brown                     Run          188       44:11.3       44:11.3         
                    301    Paula Farmer                  Bike         298       43:35.4     1:27:46.7         
                    301    Nizalyn Panal                 Paddle       349     1:01:57.9     2:29:44.7         
 
  154      603           The BVD's                                                          2:29:47.9   6:04/M
                    603    Vern Crawford                 Run          674       57:38.0       57:38.0         
                    603    Bill Acevedo                  Bike         592       42:47.4     1:40:25.5         
                    603    Dan Cook                      Paddle       351       49:22.4     2:29:47.9         
 
  155      327           Escobar Sweep                                                      2:29:52.5   6:04/M
                    327    Bob Caturegli                 Run          399       49:49.6       49:49.6         
                    327    Brian Steacy                  Bike         203       33:36.6     1:23:26.3         
                    327    Millie Steacy                 Paddle       352     1:06:26.2     2:29:52.5         
 
  156      322           Sac Fit Ultras                                                     2:29:53.4   6:05/M
                    322    John Stevens                  Run          564       54:20.2       54:20.2         
                    322    Maria Stevens                 Bike         430       39:21.0     1:33:41.2         
                    322    Bob Diercks                   Paddle       353       56:12.1     2:29:53.4         
 
  157      413           On The Go Towels 2                                                 2:30:08.9   6:05/M
                    413    Jason West                    Run          131       42:29.5       42:29.5         
                    413    Jordan West                   Bike         110       36:42.9     1:19:12.5         
                    413    Alden West                    Paddle       356     1:10:56.3     2:30:08.9         
 
  158      421           mckenzie                                                           2:30:37.2   6:06/M
                    421    Alex P. McKenzie              Run          209       44:36.0       44:36.0         
                    421    Terri Mckenzie                Bike         481       51:01.9     1:35:38.0         
                    421    Bruce Obog                    Paddle       360       54:59.2     2:30:37.2         
 
  159      211           Coldwell Banker InLaws                                             2:30:40.3   6:06/M
                    211    Brad Grebitus                 Run          238       45:37.8       45:37.8         
                    211    Clay Sigg                     Bike         310       42:48.3     1:28:26.1         
                    211    Nancy Beland                  Paddle       361     1:02:14.1     2:30:40.3         
 
  160      349           Team 349                                                           2:30:47.6   6:07/M
                    349    John Payne                    Run          370       48:56.8       48:56.8         
                    349    Greg Evrigneis                Bike         198       34:05.2     1:23:02.0         
                    349    Jamie Bobolis                 Paddle       363     1:07:45.5     2:30:47.6         
 
  161      297           Runtime Polymorphs                                                 2:30:54.1   6:07/M
                    297    Joe Domagalski                Run          473       51:56.3       51:56.3         
                    297    Tom Cutter                    Bike         258       34:13.4     1:26:09.7         
                    297    Sylvia Stork                  Paddle       365     1:04:44.3     2:30:54.1         
 
  162      389           Pompous Assets                                                     2:31:13.3   6:08/M
                    389    Unknown Partic. 389           Run                                                  
 
  163      686           Honey Badgers for Rachel                                           2:31:44.2   6:09/M
                    686    Milla Austin                  Run          127       42:19.6       42:19.6         
                    686    Dorothea Silva                Bike         193       40:35.7     1:22:55.3         
                    686    Mindi Merri                   Paddle       374     1:08:48.9     2:31:44.2         
 
  164      343           Team 343                                                           2:31:50.7   6:09/M
                    343    Erica Drury                   Run          619       55:59.1       55:59.1         
                    343    Robert Williams               Bike         365       34:59.1     1:30:58.3         
                    343    Victoria Hayes                Paddle       375     1:00:52.3     2:31:50.7         

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
  165       49           conehead                                                           2:31:50.9   6:09/M
                     49    Jeremy Smith                  Run           59       38:39.8       38:39.8         
                     49    Ty Wilson                     Bike          48       33:40.9     1:12:20.8         
                     49    Grant Boice                   Paddle       376     1:19:30.0     2:31:50.9         
                     49    Grant Boice                                                                        
 
  166      426           ACK                                                                2:32:05.4   6:10/M
                    426    Amy Erwin                     Run          584       54:55.1       54:55.1         
                    426    Chris Canady                  Bike         446       39:15.7     1:34:10.8         
                    426    Karen Lewis                   Paddle       381       57:54.6     2:32:05.4         
 
  167      267           Kitty's Litter                                                     2:32:06.9   6:10/M
                    267    Dirk Brazil                   Run          332       47:56.4       47:56.4         
                    267    Kitty Lombardo                Bike         447       46:19.2     1:34:15.7         
                    267    Chuck Dalldorf                Paddle       382       57:51.2     2:32:06.9         
 
  168      491           Rob Webb                                                           2:32:07.1   6:10/M
                    491    Dave Porter                   Run          299       47:05.1       47:05.1         
                    491    Tim Heflin                    Bike         179       35:17.1     1:22:22.2         
                    491    Rob Webb                      Paddle       383     1:09:44.8     2:32:07.1         
 
  169      429           Joanna Burtner                                                     2:32:13.9   6:10/M
                    429    Sarah Burtner                 Run          607       55:40.1       55:40.1         
                    429    Sarah Burtner                 Bike         472       39:45.8     1:35:26.0         
                    429    Don Burtner                   Paddle       384       56:47.8     2:32:13.9         
 
  170      208           Team Double DD                                                     2:32:14.4   6:10/M
                    208    Darold Cooper                 Run          404       49:59.3       49:59.3         
                    208    Autumn Culbreth               Bike         359       40:47.7     1:30:47.1         
                    208    Melanie Watts                 Paddle       385     1:01:27.3     2:32:14.4         
 
  171      214           us bank                                                            2:32:18.6   6:10/M
                    214    Dawn Gillis                   Run          722       59:09.6       59:09.6         
                    214    Cris Hankins                  Bike         537       38:56.2     1:38:05.8         
                    214    Finton Curits                 Paddle       386       54:12.8     2:32:18.6         
 
  172      422           An Excuse to Carb Load                                             2:32:28.9   6:11/M
                    422    Sarah McKenzie                Run          789     1:01:28.8     1:01:28.8         
                    422    Alex Mckenzie                 Bike         593       38:58.6     1:40:27.4         
                    422    Noel Hastings                 Paddle       391       52:01.5     2:32:28.9         
 
  173      121           triple trouble                                                     2:32:29.0   6:11/M
                    121    Jessica Drobish               Run                                                  
                    121    Diana Wilson                  Bike         323     1:28:54.2     1:28:54.2         
                    121    Robin Gonzalez                Paddle       392     1:03:34.7     2:32:29.0         
 
  174      274           Jack & Coke                                                        2:32:45.0   6:12/M
                    274    Melissa Moya                  Run          501       52:33.4       52:33.4         
                    274    Mike Loretta                  Bike         503       43:37.2     1:36:10.6         
                    274    Raymond Moya                  Paddle       396       56:34.3     2:32:45.0         
 
  175      319           RAMPAGE                                                            2:32:49.0   6:12/M
                    319    Zebulon La Point              Run         1045     1:33:26.2     1:33:26.2         
                    319    Michael Kynett                Bike         303                   1:27:58.7         
                    319    Caitlin Critz                 Paddle       398     1:04:50.3     2:32:49.0         
 
  176       95           Corky's Kids                                                       2:32:55.6   6:12/M
                     95    Robert Stitt                  Run          315       47:29.6       47:29.6         
                     95    Robert Stitt                  Bike         294       40:06.4     1:27:36.0         
                     95    Finley Stitt                  Paddle       400     1:05:19.6     2:32:55.6         
                     95    Finley Stitt                                                                       
 
  177      307           ACT!                                                               2:32:59.5   6:12/M
                    307    Tom Putnam                    Run          292       46:55.4       46:55.4         
                    307    Angela Murray                 Bike         328       42:12.4     1:29:07.8         
                    307    Craig Sardella                Paddle       401     1:03:51.6     2:32:59.5         
 
  178      964                                                                              2:33:33.9   6:13/M
                    964    Joel Edwards                  Run          441       51:04.7       51:04.7         
 
  179      604           Blue Dog Team                                                      2:33:39.1   6:14/M
                    604    Jeff Hausman                  Run          197       44:22.6       44:22.6         
                    604    Pedar Remme                   Bike         321       44:28.7     1:28:51.4         
                    604    Bob Lake                      Paddle       407     1:04:47.7     2:33:39.1         
 
  180      159           team wha                                                           2:34:14.3   6:15/M
                    159    Aaron Young                   Run          553       54:01.0       54:01.0         
                    159    Chris Morris                  Bike         409       38:52.9     1:32:54.0         
                    159    Jerrry Chapman                Paddle       414     1:01:20.2     2:34:14.3         
 
  181      287           WooWoooo!                                                          2:34:14.8   6:15/M
                    287    Darsi Goto                    Run          348       48:22.5       48:22.5         
                    287    Jimmy Nguyen                  Bike         373       43:03.5     1:31:26.1         
                    287    Dustin Goto                   Paddle       415     1:02:48.7     2:34:14.8         
 
  182      423           LampeHull                                                          2:34:16.9   6:15/M
                    423    Brie Hull                     Run          447       51:12.0       51:12.0         
                    423    Barney Lampe                  Bike         410       41:44.5     1:32:56.5         
                    423    Mark Hull                     Paddle       417     1:01:20.3     2:34:16.9         
 
  183      691           Team 691                                                           2:34:36.3   6:16/M
                    691    Mary Dickson                  Run          304       47:19.5       47:19.5         
                    691    Patrice Labine                Bike         346       43:00.1     1:30:19.7         
                    691    Patrice Labine                Paddle       421     1:04:16.5     2:34:36.3         
 
  184      281           Eskaton #2                                                         2:34:53.4   6:17/M
                    281    Tristan Sisneros              Run          716       58:56.3       58:56.3         
                    281    Mark Peeler                   Bike         484       36:51.3     1:35:47.6         
                    281    Jessica Wilkinson             Paddle       426       59:05.7     2:34:53.4         
 
  185      352           Team 352                                                           2:35:16.1   6:18/M
                    352    Lori McKee                    Run          471       51:54.7       51:54.7         
                    352    Yeutte Rapp                   Bike         571       47:33.3     1:39:28.0         
                    352    John Rapp                     Paddle       434       55:48.0     2:35:16.1         
 
  186      317           Rock 'em Sock 'em                                                  2:35:26.2   6:18/M
                    317    Kendra Kaine                  Run          570       54:28.2       54:28.2         
                    317    Teresa La Sala                Bike         502       41:39.7     1:36:07.9         
                    317    Steven La Sala                Paddle       436       59:18.2     2:35:26.2         
 
  187      822           Team No Days Off                                                   2:35:35.2   6:18/M
                    822    Kerry Raffetto                Run          369       48:56.7       48:56.7         
                    822    Katie Coughlin                Bike         354       41:43.7     1:30:40.5         
                    822    Keilani Tanimura              Paddle       438     1:04:54.6     2:35:35.2         
 
  188      676           The Crazy L's                                                      2:35:54.6   6:19/M
                    676    Laura Bello                   Run          631       56:17.3       56:17.3         
                    676    Lisa Aguilera                 Bike         530       41:01.1     1:37:18.4         
                    676    Liliani Huang                 Paddle       443       58:36.2     2:35:54.6         
 
  189        2           Borderline                                                         2:36:10.0   6:20/M
                      2    Donald Wells                  Run          583       54:52.4       54:52.4         
                      2    Joseph Adversalo              Bike         451       39:29.7     1:34:22.2         
                      2    Steve Klinefelter             Paddle       445     1:01:47.8     2:36:10.0         
 
  190       75           Not in it to win it!                                               2:36:24.3   6:20/M
                     75    Amy Dover                     Run          185       44:05.1       44:05.1         
                     75    Amy Dover                     Bike         333       45:38.0     1:29:43.2         
                     75    Marla Blomquist               Paddle       454     1:06:41.0     2:36:24.3         
                     75    Marla Blomquist                                                                    
 
  191      679           Lexie Loring                                                       2:36:25.2   6:20/M
                    679    Erika Rasmussen               Run          763     1:00:37.5     1:00:37.5         
                    679    Lexie Loring                  Bike         577       39:11.9     1:39:49.4         
                    679    Kayley Rasmussen              Paddle       455       56:35.8     2:36:25.2         
 
  192      291           Michelle's Marauders                                               2:37:00.9   6:22/M
                    291    Darryl Mitani                 Run          535       53:34.4       53:34.4         
                    291    Rob Patti                     Bike         408       39:18.4     1:32:52.8         
                    291    Michelle Ramming              Paddle       466     1:04:08.1     2:37:00.9         
 
  193      851           the cordova challengers                                            2:37:14.0   6:22/M
                    851    Ryan Davis                    Run          341       48:05.8       48:05.8         
                    851    Shahir Wahidi                 Bike         324       40:54.0     1:28:59.8         
                    851    Dana Grossi                   Paddle       472     1:08:14.2     2:37:14.0         
 
  194      305           3 Shades of Gray                                                   2:37:24.0   6:23/M
                    305    Barry Stanhope                Run          578       54:36.4       54:36.4         
                    305    Lauren Cartmill               Bike         621       47:13.7     1:41:50.1         
                    305    Paul Avila                    Paddle       478       55:33.9     2:37:24.0         
 
  195      296           Majestic Ant Rays                                                  2:37:27.3   6:23/M
                    296    Matt Howard                   Run            9       30:53.8       30:53.8         
                    296    Jessica Kiefer                Bike         626     1:11:35.2     1:42:29.0         
                    296    Ryan Ernst                    Paddle       480       54:58.2     2:37:27.3         
 
  196      326           3 Legged Monster                                                   2:37:42.2   6:24/M
                    326    Crystel Roberts               Run          326       47:49.5       47:49.5         
                    326    Dale Paolucci                 Bike         546       50:50.2     1:38:39.7         
                    326    Cookie Kipp                   Paddle       482       59:02.4     2:37:42.2         
 
  197    40102                                                                              2:37:46.4   6:24/M
                  40102    Unknown Partic. 40102         Run          431       50:39.4       50:39.4         
 
  198     1033                                                                              2:37:53.8   6:24/M
                   1033    Robert Karimoto               Run          590       55:02.0       55:02.0         
 
  199       94           Team Huki                                                          2:37:55.8   6:24/M
                     94    Jasmine Shahbandi             Run          862     1:05:01.9     1:05:01.9         
                     94    Jasmine Shahbandi             Bike         857       51:07.5     1:56:09.4         
                     94    Jasmine Shahbandi             Paddle       490       41:46.4     2:37:55.8         
                     94    Jude Turczynski                                                                    

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
  200      438           Hopefully Not Last                                                 2:37:56.7   6:24/M
                    438    Pamela Sanchez                Run          745       59:49.1       59:49.1         
                    438    Anthony Sanchez               Bike         717       47:32.1     1:47:21.3         
                    438    Jeff Sanchez                  Paddle       492       50:35.3     2:37:56.7         
 
  201      441           Tom R. Gray                                                        2:38:22.8   6:25/M
                    441    Bridget Gray                  Run          777     1:01:07.6     1:01:07.6         
                    441    Tom Gray                      Bike         605       39:50.6     1:40:58.3         
                    441    Tommy Gray                    Paddle       499       57:24.5     2:38:22.8         
 
  202      316           Arrogant Bastards                                                  2:38:33.7   6:26/M
                    316    Jim Stewart                   Run          538       53:35.9       53:35.9         
                    316    Shannon Karvonen              Bike         622       48:18.0     1:41:54.0         
                    316    Bonnie Peterson               Paddle       502       56:39.6     2:38:33.7         
 
  203       92           DaGroganugherty                                                    2:38:43.4   6:26/M
                     92    Mason Grogan                  Run          368       48:56.1       48:56.1         
                     92    Ryan Daugherty                Bike         429       44:43.3     1:33:39.4         
                     92    Hjordis Grogan                Paddle       507     1:05:04.0     2:38:43.4         
                     92    Lori Daugherty                                                                     
 
  204       83           Terrapin                                                           2:39:00.1   6:27/M
                     83    Janelle Fong                  Run          469       51:53.2       51:53.2         
                     83    Nathan Johanson               Bike         274       34:48.4     1:26:41.7         
                     83    David Romine                  Paddle       515     1:12:18.4     2:39:00.1         
                     83    Raquel Romine                                                                      
 
  205      690           Team 690                                                           2:39:05.8   6:27/M
                    690    Erin Lindquist                Run          305       47:19.6       47:19.6         
                    690    Lise Mecham                   Bike         495       48:42.5     1:36:02.1         
                    690    Lise Mecham                   Paddle       518     1:03:03.6     2:39:05.8         
 
  206      433           Stampedin' Peadens                                                 2:39:37.5   6:28/M
                    433    Kaylee Peaden                 Run          395       49:41.6       49:41.6         
                    433    Macy June                     Bike         532       47:56.0     1:37:37.7         
                    433    Calvin Peaden                 Paddle       526     1:01:59.8     2:39:37.5         
 
  207      437           the bundy's                                                        2:39:58.2   6:29/M
                    437    Michelle Russell              Run          935     1:09:15.2     1:09:15.2         
                    437    Aaron Alvis                   Bike                                                 
                    437    Ed Alvis                      Paddle       531     1:30:43.0     2:39:58.2         
 
  208      277           nord moter sor                                                     2:40:19.5   6:30/M
                    277    Janet Lake                    Run          750     1:00:10.6     1:00:10.6         
                    277    Alicia Gaut                   Bike         541       38:06.4     1:38:17.0         
                    277    Alicia Gaut                   Paddle       537     1:02:02.4     2:40:19.5         
 
  209      335           Kaiser Laboratory Specimens                                        2:40:35.6   6:31/M
                    335    Steven Anderson               Run          498       52:26.2       52:26.2         
                    335    Leslie Carroll-tipton         Bike         492       43:31.5     1:35:57.7         
                    335    Silvan Sung                   Paddle       544     1:04:37.9     2:40:35.6         
 
  210      334           LOE                                                                2:40:41.6   6:31/M
                    334    Daniel Rinne                  Run          633       56:20.0       56:20.0         
                    334    Ray Birchler                  Bike         563       42:42.6     1:39:02.7         
                    334    Patty Nelson                  Paddle       546     1:01:38.8     2:40:41.6         
 
  211      650           Tri Kokot (modified)                                               2:40:59.6   6:32/M
                    650    Dick Elliott                  Run          986     1:13:32.2     1:13:32.2         
                    650    Harry Babicka                 Bike         805       39:27.3     1:52:59.6         
                    650    Karel Cymbal                  Paddle       551       48:00.0     2:40:59.6         
 
  212      561           Three Poles                                                        2:41:18.0   6:32/M
                    561    Tony Laiewski                 Run          567       54:25.0       54:25.0         
                    561    Alex Laiewski                 Bike         590       45:57.2     1:40:22.2         
                    561    John La Porta                 Paddle       555     1:00:55.7     2:41:18.0         
 
  213      273           5150                                                               2:41:24.2   6:33/M
                    273    Amy Cernicky                  Run          657       56:53.7       56:53.7         
                    273    Tony Stafford                 Bike         572       42:35.4     1:39:29.1         
                    273    Tony Stafford                 Paddle       561     1:01:55.0     2:41:24.2         
 
  214      318           Barbara Cooney                                                     2:41:26.2   6:33/M
                    318    Andrea Johnson                Run          216       44:46.6       44:46.6         
                    318    Kyle Cooney                   Bike         222       39:24.0     1:24:10.6         
                    318    Barbara Cooney                Paddle       565     1:17:15.6     2:41:26.2         
 
  215      406           Cole-West Powerhouse                                               2:41:35.2   6:33/M
                    406    Nikki West                    Run          563       54:19.2       54:19.2         
                    406    Lauren Cole                   Bike         483       41:24.6     1:35:43.8         
                    406    Evan Cole                     Paddle       570     1:05:51.3     2:41:35.2         
 
  216      350           Last Chance                                                        2:41:37.6   6:33/M
                    350    Sarah Griffith                Run          600       55:18.6       55:18.6         
                    350    Sarah Griffith                Bike         437       38:39.3     1:33:57.9         
                    350    Sarah Griffith                Paddle       571     1:07:39.6     2:41:37.6         
 
  217      354           pRAYING TO SURVIVE                                                 2:41:55.4   6:34/M
                    354    Keelie White                  Run          250       46:00.7       46:00.7         
                    354    Jake Castoreno                Bike         331       43:32.8     1:29:33.6         
                    354    Jessica Jones                 Paddle       575     1:12:21.8     2:41:55.4         
 
  218       97           Dave Del Prete                                                     2:42:02.2   6:34/M
                     97    Stacia Del Prete              Run          773     1:01:00.8     1:01:00.8         
                     97    Dave Del Prete                Bike         617       40:44.7     1:41:45.5         
                     97    Doug Von Brauchitsch          Paddle       577     1:00:16.6     2:42:02.2         
                     97    Luke Von Brauchitch                                                                
 
  219      409           Team Monte                                                         2:42:09.0   6:34/M
                    409    Robbie Montalbano             Run          753     1:00:19.0     1:00:19.0         
                    409    Mike Montalbano               Bike         654       43:33.1     1:43:52.1         
                    409    Dave Montalbano               Paddle       583       58:16.8     2:42:09.0         
 
  220      264           George D. Slater                                                   2:42:17.9   6:35/M
                    264    Ellen Slater                  Run          577       54:34.9       54:34.9         
                    264    George Slater                 Bike         551       44:08.1     1:38:43.1         
                    264    George Slater                 Paddle       584     1:03:34.7     2:42:17.9         
 
  221        3           Three Blondes                                                      2:42:19.6   6:35/M
                      3    Megan Hausman                 Run          533       53:32.1       53:32.1         
                      3    Lisa Hausman                  Bike         584       46:45.0     1:40:17.1         
                      3    Dawn Remme                    Paddle       585     1:02:02.4     2:42:19.6         
 
  222      403           Glenda Higgins                                                     2:42:42.8   6:36/M
                    403    Alexandra Higgins             Run          866     1:05:11.9     1:05:11.9         
                    403    Glenda Higgins                Bike         719       42:13.5     1:47:25.5         
                    403    Thomas Higgins                Paddle       591       55:17.2     2:42:42.8         
 
  223      294           Beauty & the Beasts                                                2:42:47.5   6:36/M
                    294    Rick Beymer                   Run          770     1:00:56.7     1:00:56.7         
                    294    Robert Webster                Bike                                                 
                    294    Sandy Khan                    Paddle       593     1:41:50.8     2:42:47.5         
 
  224      411           Sibling Team French                                                2:43:02.9   6:37/M
                    411    Erin Caton                    Run          915     1:08:02.0     1:08:02.0         
                    411    Nate French                   Bike         693       37:50.6     1:45:52.7         
                    411    Darcy French                  Paddle       597       57:10.1     2:43:02.9         
 
  225      337           RCUMC                                                              2:43:30.2   6:38/M
                    337    Christine Abdulla             Run          645       56:34.7       56:34.7         
                    337    Kenny Bley                    Bike         427       37:01.5     1:33:36.3         
                    337    Rod Ellenberger               Paddle       604     1:09:53.9     2:43:30.2         
 
  226      122           A Team                                                             2:43:45.5   6:38/M
                    122    Deanna Viscuso                Run          733       59:23.1       59:23.1         
                    122    Lili A                        Bike         609       41:59.5     1:41:22.6         
                    122    Maria On                      Paddle       610     1:02:22.9     2:43:45.5         
 
  227      126           tres patatas fritas                                                2:44:11.3   6:39/M
                    126    Sofia Mosqueda                Run          737       59:31.6       59:31.6         
                    126    Shameil Coleman               Bike         618       42:15.0     1:41:46.7         
                    126    Heather Mangus                Paddle       612     1:02:24.6     2:44:11.3         
 
  228      151           The Changyans                                                      2:44:13.9   6:39/M
                    151    Carol Yan                     Run          654       56:49.5       56:49.5         
                    151    Kit Chang                     Bike         656       47:05.6     1:43:55.1         
                    151    Norika Malhado-chang          Paddle       616     1:00:18.7     2:44:13.9         
 
  229      276           Racin' Remme's                                                     2:44:27.3   6:40/M
                    276    Lindsey Hausman               Run          394       49:39.3       49:39.3         
                    276    Karen Bruce                   Bike         704       56:41.8     1:46:21.2         
                    276    Jim Bruce                     Paddle       619       58:06.1     2:44:27.3         
 
  230      303           unsponsorables 1                                                   2:44:41.6   6:41/M
                    303    Michael Granville             Run          970     1:11:31.4     1:11:31.4         
                    303    Linda Blair                   Bike         785       40:12.7     1:51:44.1         
                    303    Mark Massello                 Paddle       622       52:57.5     2:44:41.6         
 
  231      216           california family fitness 1                                        2:44:58.2   6:41/M
                    216    Suzanne Cardenas              Run          713       58:47.8       58:47.8         
                    216    Raul Cardenas                 Bike         602       42:00.2     1:40:48.0         
                    216    Erin Nichols                  Paddle       627     1:04:10.1     2:44:58.2         
 
  232      427           3 Nickols and No Sense                                             2:45:21.8   6:42/M
                    427    Erika Nickolisen-Humphreys    Run          776     1:01:06.9     1:01:06.9         
                    427    Gary Nickolisen               Bike         698       44:56.1     1:46:03.1         
                    427    Shirley Nickolisen-kuykendal  Paddle       632       59:18.6     2:45:21.8         

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
  233      744           Team L.A.M-M.                                                      2:45:51.9   6:43/M
                    744    Shannon Ainger                Run          679       57:50.3       57:50.3         
                    744    Noelle Mc Curley              Bike         607       43:25.4     1:41:15.7         
                    744    Vicki Lowry                   Paddle       639     1:04:36.1     2:45:51.9         
 
  234      418           Cobble Geniuses                                                    2:46:01.6   6:44/M
                    418    Patricia Vicary               Run          952     1:10:21.4     1:10:21.4         
                    418    Todd Nelson                   Bike         712       36:44.4     1:47:05.9         
                    418    Derek Nelson                  Paddle       644       58:55.7     2:46:01.6         
 
  235       42           Jugz N Thugz                                                       2:46:04.7   6:44/M
                     42    Jennifer Baker                Run          596       55:11.3       55:11.3         
                     42    Celeste Dolan                 Bike         703       51:07.5     1:46:18.9         
                     42    Jonathan Dolan                Paddle       645       59:45.7     2:46:04.7         
                     42    Dolan Everett                                                                      
 
  236      300           Be awesome!                                                        2:46:12.3   6:44/M
                    300    Christy Ryan                  Run          831     1:02:59.9     1:02:59.9         
                    300    Whitney Cole                  Bike         615       38:41.5     1:41:41.5         
                    300    Tom West                      Paddle       647     1:04:30.8     2:46:12.3         
 
  237      312           sexy seniors                                                       2:46:19.3   6:44/M
                    312    Del Giese                     Run          704       58:27.4       58:27.4         
                    312    Gerri Jansen                  Bike         741       50:15.5     1:48:42.9         
                    312    Gerri Jansen                  Paddle       649       57:36.4     2:46:19.3         
 
  238      272           Hope 2 finish #2                                                   2:46:20.8   6:45/M
                    272    Jo Monday                     Run          752     1:00:12.7     1:00:12.7         
                    272    Gene Monday                   Bike         691       45:31.8     1:45:44.6         
                    272    Kurt Elder                    Paddle       650     1:00:36.2     2:46:20.8         
 
  239      741           CatsCan                                                            2:46:31.5   6:45/M
                    741    Catherine Hirrlinger          Run          689       58:02.4       58:02.4         
                    741    Sarah Fergerson               Bike         561       40:56.5     1:38:59.0         
                    741    Kathy Makarewicz              Paddle       652     1:07:32.4     2:46:31.5         
 
  240      749           3 DVas                                                             2:46:43.3   6:45/M
                    749    Karen Williams                Run          598       55:13.2       55:13.2         
                    749    Jeannette Hagen               Bike         642       48:15.0     1:43:28.2         
                    749    Sheryll Parsons               Paddle       654     1:03:15.0     2:46:43.3         
 
  241      688           Just4Fun                                                           2:47:07.0   6:46/M
                    688    Shea Gunthermaher             Run          902     1:07:13.3     1:07:13.3         
                    688    Jessica Zannakis              Bike         696       38:48.4     1:46:01.8         
                    688    Amanda Zannakis               Paddle       657     1:01:05.2     2:47:07.0         
 
  242      280           Eskaton #1                                                         2:47:18.1   6:47/M
                    280    Jill Yungling                 Run          964     1:11:09.3     1:11:09.3         
                    280    Ed Boogaard                   Bike         755       38:47.3     1:49:56.7         
                    280    Tom Faust                     Paddle       660       57:21.3     2:47:18.1         
 
  243      314           CMG Force                                                          2:47:46.8   6:48/M
                    314    Corliss Paras                 Run          640       56:27.0       56:27.0         
                    314    Maricar Nakai                 Bike         643       47:02.3     1:43:29.3         
                    314    Gary Jose                     Paddle       664     1:04:17.5     2:47:46.8         
 
  244      435           Feisty Chicks                                                      2:47:56.7   6:48/M
                    435    Allison MacAlka               Run          759     1:00:32.3     1:00:32.3         
                    435    Karen Solorio                 Bike         658       43:25.0     1:43:57.3         
                    435    Stephanie Price               Paddle       668     1:03:59.3     2:47:56.7         
 
  245      201           NOSSAMAN                                                           2:48:20.5   6:49/M
                    201    Amber Maltbie                 Run          908     1:07:20.8     1:07:20.8         
                    201    Chris Walker                  Bike         575       32:10.2     1:39:31.0         
                    201    Tim Aspinwall                 Paddle       670     1:08:49.5     2:48:20.5         
 
  246        7           Team T r s - #1                                                    2:48:50.7   6:51/M
                      7    Maurice Hollins               Run          766     1:00:39.6     1:00:39.6         
                      7    Jay Quilter                   Bike         812       53:07.0     1:53:46.6         
                      7    Jason Miller                  Paddle       677       55:04.1     2:48:50.7         
 
  247      496           Empty Bottle of Whiskey                                            2:48:57.0   6:51/M
                    496    Mike Wadekamper               Run          851     1:04:05.7     1:04:05.7         
                    496    Jesse Wilson                  Bike         744       44:52.5     1:48:58.2         
                    496    Kris Varanelli                Paddle       680       59:58.7     2:48:57.0         
 
  248      683           Tres Chicas                                                        2:48:57.0   6:51/M
                    683    Heather Trathen               Run          853     1:04:09.4     1:04:09.4         
                    683    Lisa Wilson                   Bike         745       44:49.3     1:48:58.8         
                    683    Anne Varanelli                Paddle       681       59:58.2     2:48:57.0         
 
  249     1103                                                                              2:49:14.4   6:52/M
                   1103    Josh Shelton                  Run          549       53:55.4       53:55.4         
 
  250      420           Tres Pinguinos                                                     2:49:18.2   6:52/M
                    420    Elizabeth Servin              Run          826     1:02:42.0     1:02:42.0         
                    420    Patricia Servin               Bike         774       48:16.6     1:50:58.7         
                    420    Anthony Servin                Paddle       687       58:19.5     2:49:18.2         
 
  251      792           Victorious Secret                                                  2:49:38.9   6:53/M
                    792    Gayle Eggleston               Run          255       46:15.3       46:15.3         
                    792    Linda Shakespeare             Bike         708     1:00:17.7     1:46:33.1         
                    792    Linda Shakespeare             Paddle       693     1:03:05.8     2:49:38.9         
 
  252      824           S-H comma to the top Dynasty                                       2:50:01.3   6:53/M
                    824    Lizzie Meredith               Run          172       43:41.0       43:41.0         
                    824    Charlotte Meredith            Bike         739     1:04:56.3     1:48:37.3         
                    824    Nicholas Spicer               Paddle       700     1:01:23.9     2:50:01.3         
 
  253      675           Racing for Rachel Gray                                             2:50:03.5   6:54/M
                    675    Sarah Gross                   Run          839     1:03:30.0     1:03:30.0         
                    675    Jackie Sims                   Bike         672       41:24.2     1:44:54.2         
                    675    Erin Griffin                  Paddle       701     1:05:09.2     2:50:03.5         
 
  254      791           KCK                                                                2:50:10.6   6:54/M
                    791    Kelly Leach                   Run          480       52:04.3       52:04.3         
                    791    Catherine Scott               Bike         779       59:18.6     1:51:23.0         
                    791    Kiki Chvosta                  Paddle       702       58:47.6     2:50:10.6         
 
  255      801           TEAM mIA                                                           2:50:28.8   6:55/M
                    801    Julie Urban                   Run          587       54:59.5       54:59.5         
                    801    Jennifer Lawler               Bike         486       40:48.5     1:35:48.0         
                    801    Karen Burrous                 Paddle       707     1:14:40.7     2:50:28.8         
 
  256       81           Relaxed Raney Racers                                               2:50:34.7   6:55/M
                     81    Kristen Chapman               Run          685       57:58.3       57:58.3         
                     81    Tim Raney                     Bike         718       49:26.6     1:47:24.9         
                     81    Cindy Gnos                    Paddle       709     1:03:09.7     2:50:34.7         
                     81    Gnos Craig                                                                         
 
  257      330           Scramble                                                           2:50:38.4   6:55/M
                    330    Mariah Runner                 Run          757     1:00:29.9     1:00:29.9         
                    330    Jane Biker                    Bike         706       45:57.4     1:46:27.3         
                    330    John Paddler                  Paddle       710     1:04:11.0     2:50:38.4         
 
  258      266           DNA Match                                                          2:51:28.6   6:57/M
                    266    Nancy Arkelian                Run          803     1:02:10.0     1:02:10.0         
                    266    Nancy Arkelian                Bike         851       53:30.2     1:55:40.3         
                    266    Dave Tamayo                   Paddle       717       55:48.2     2:51:28.6         
 
  259      320           Parrothead Pirates of the California Delta                         2:52:06.9   6:59/M
                    320    Susie Hatton                  Run          865     1:05:10.7     1:05:10.7         
                    320    Jim Russell                   Bike         639       38:14.0     1:43:24.8         
                    320    Marilyn Lawson                Paddle       724     1:08:42.1     2:52:06.9         
 
  260      493           Los Tres Muertos                                                   2:52:08.5   6:59/M
                    493    Francisco Loreto              Run          897     1:06:55.0     1:06:55.0         
                    493    Michael Earl                  Bike         767       43:48.0     1:50:43.0         
                    493    Todd Holsopple                Paddle       725     1:01:25.4     2:52:08.5         
 
  261      328           SuperK and Friends                                                 2:52:35.1   7:00/M
                    328    Rebecca Duran                 Run          960     1:10:46.0     1:10:46.0         
                    328    Kristen Thengvall             Bike         860       45:59.6     1:56:45.6         
                    328    Jason Self                    Paddle       729       55:49.4     2:52:35.1         
 
  262      672           Untouchables                                                       2:53:37.6   7:02/M
                    672    Clarissa Blas                 Run          775     1:01:04.1     1:01:04.1         
                    672    Lisa Acevedo                  Bike         759       49:06.7     1:50:10.8         
                    672    Jennifer Hall                 Paddle       738     1:03:26.7     2:53:37.6         
 
  263      342           Race Monkeys                                                       2:54:33.2   7:05/M
                    342    Angela Cummins                Run          940     1:09:26.0     1:09:26.0         
                    342    Ibra Henley                   Bike         881       49:37.3     1:59:03.3         
                    342    Chris Worth                   Paddle       752       55:29.8     2:54:33.2         
 
  264      415           Beile/Schroeder                                                    2:54:35.7   7:05/M
                    415    Emily Beile                   Run          965     1:11:14.4     1:11:14.4         
                    415    Andrea Ainsley                Bike         872       46:12.6     1:57:27.0         
                    415    Peter Schroeder               Paddle       753       57:08.7     2:54:35.7         
 
  265      353           Team Sig Others                                                    2:54:46.4   7:05/M
                    353    Joslyn "jomo" Morris          Run          962     1:10:56.1     1:10:56.1         
                    353    Mark "the Hamme Ainsley       Bike         859       45:45.2     1:56:41.3         
                    353    Adam "a-dizzle" Desjardins    Paddle       756       58:05.0     2:54:46.4         
 
  266      674           Keeney Girls Go                                                    2:55:15.5   7:06/M
                    674    Alexa Keeney-Leineweber       Run          895     1:06:52.1     1:06:52.1         
                    674    Wilma Keeney                  Bike         850       48:46.8     1:55:39.0         
                    674    Katherine Keeney              Paddle       757       59:36.5     2:55:15.5         

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
  267       82           Pink Ladies                                                        2:55:45.7   7:07/M
                     82    Jenn Harmon                   Run          690       58:03.0       58:03.0         
                     82    Nicole Miceli                 Bike         811       55:29.1     1:53:32.2         
                     82    Lisa Raquel                   Paddle       759     1:02:13.4     2:55:45.7         
                     82    Raney Cidnie                                                                       
 
  268      745           Team CNC                                                           2:56:07.0   7:08/M
                    745    Mary Jo Towns                 Run          667       57:08.0       57:08.0         
                    745    Sydney Cooley                 Bike         653       46:40.7     1:43:48.8         
                    745    Barbara Schroeder-aberasturi  Paddle       762     1:12:18.2     2:56:07.0         
 
  269      299           Jeanne Yuen-Gong                                                   2:56:24.5   7:09/M
                    299    Jeanne Yuen-Gong              Run         1019     1:17:29.9     1:17:29.9         
                    299    Warner Yuen                   Bike        1028                                     
                    299    Lawrence Gong                 Paddle       765     1:38:54.6     2:56:24.5         
 
  270      293           Trouble in Paradise                                                2:56:28.6   7:09/M
                    293    Mary Curry                    Run          870     1:05:20.6     1:05:20.6         
                    293    Jim Morris                    Bike         764       45:04.5     1:50:25.2         
                    293    Sandy Finlayson               Paddle       766     1:06:03.3     2:56:28.6         
 
  271      263           CALZONA                                                            2:56:35.5   7:09/M
                    263    Bill Hardison                 Run          825     1:02:40.4     1:02:40.4         
                    263    Jennifer Isaac                Bike         660       41:42.8     1:44:23.2         
                    263    Mike Isaac                    Paddle       770     1:12:12.3     2:56:35.5         
 
  272      608           Polka Dots MC B-Team                                               2:56:36.1   7:10/M
                    608    Wayne Halozan                 Run         1010     1:16:01.1     1:16:01.1         
                    608    Bret Eckert                   Bike         882       43:12.7     1:59:13.8         
                    608    Rod Ruggles                   Paddle       771       57:22.2     2:56:36.1         
 
  273      743           Giddyup Gals                                                       2:56:50.4   7:10/M
                    743    Sarah Konst                   Run          714       58:50.5       58:50.5         
                    743    Susan R Crum                  Bike         836       56:03.9     1:54:54.5         
                    743    Penelope Hodge                Paddle       772     1:01:55.9     2:56:50.4         
 
  274      746           Diva Ladies                                                        2:58:25.1   7:14/M
                    746    Iona Cooper                   Run          734       59:25.6       59:25.6         
                    746    Addie Ellis                   Bike         701       46:50.1     1:46:15.7         
                    746    Monica Harris                 Paddle       783     1:12:09.4     2:58:25.1         
 
  275      309           Margie Erwin                                                       2:58:39.9   7:14/M
                    309    Michael Junker                Run          980     1:12:31.0     1:12:31.0         
                    309    Karen Scott                   Bike         835       42:20.0     1:54:51.1         
                    309    Margie Erwin                  Paddle       785     1:03:48.8     2:58:39.9         
 
  276      288           McRange                                                            2:58:41.7   7:15/M
                    288    Megan Range                   Run          963     1:11:07.9     1:11:07.9         
                    288    David Mcmann                  Bike         841       44:04.2     1:55:12.1         
                    288    Sara Range                    Paddle       786     1:03:29.6     2:58:41.7         
 
  277      347           Team Hight                                                         2:58:55.9   7:15/M
                    347    Rachel Hight                  Run          741       59:39.2       59:39.2         
                    347    Wesley Hight                  Bike         676       45:24.7     1:45:04.0         
                    347    Wesley Hight                  Paddle       788     1:13:51.8     2:58:55.9         
 
  278      269           The Aces                                                           2:58:59.8   7:15/M
                    269    Samantha Hoshida              Run         1008     1:15:43.5     1:15:43.5         
                    269    Terry Snook                   Bike         854       40:06.4     1:55:50.0         
                    269    Sandy Sanders                 Paddle       789     1:03:09.8     2:58:59.8         
 
  279      333           Highly Questionable                                                2:59:11.6   7:16/M
                    333    Lisa Moen                     Run          792     1:01:36.4     1:01:36.4         
                    333    Joseph Fasl                   Bike         804       51:21.1     1:52:57.6         
                    333    Deborah Fasl                  Paddle       791     1:06:13.9     2:59:11.6         
 
  280      321           Team 2270                                                          2:59:12.1   7:16/M
                    321    Charlotte Phillips            Run          806     1:02:14.6     1:02:14.6         
                    321    Heather Bruhn                 Bike         871       55:02.5     1:57:17.1         
                    321    Drew Wills                    Paddle       792     1:01:54.9     2:59:12.1         
 
  281        4           Squeaky wheels                                                     2:59:25.7   7:16/M
                      4    Philip Lutz                   Run          392       49:35.5       49:35.5         
                      4    Ping Shiao                    Bike         937     1:16:13.4     2:05:48.9         
                      4    Kevin Long                    Paddle       795       53:36.7     2:59:25.7         
 
  282       47           Honeybee & Sweets                                                  2:59:31.8   7:17/M
                     47    Sweets Honeybee               Run          841     1:03:40.2     1:03:40.2         
                     47    Sweets Honeybee               Bike         800       49:01.4     1:52:41.7         
                     47    Sweets Honeybee               Paddle       796     1:06:50.1     2:59:31.8         
                     47    Josh Faherty                                                                       
 
  283      798           Johnny's Angels                                                    2:59:33.2   7:17/M
                    798    Diane Douglas                 Run          955     1:10:34.0     1:10:34.0         
                    798    Lena Leis                     Bike         816       43:23.3     1:53:57.3         
                    798    Karen Grenz                   Paddle       798     1:05:35.9     2:59:33.2         
 
  284      748           Placer Title - Roseville                                           3:00:02.1   7:18/M
                    748    Denise Clark                  Run          758     1:00:30.3     1:00:30.3         
                    748    Rhonda Pastrana               Bike         647       43:10.8     1:43:41.1         
                    748    Leaanne Koch                  Paddle       802     1:16:20.9     3:00:02.1         
 
  285      687           Kristi Brown                                                       3:00:03.5   7:18/M
                    687    Kristi Brown                  Run          857     1:04:39.3     1:04:39.3         
                    687    Ashley Woods                  Bike         817       49:18.8     1:53:58.2         
                    687    Teri Cosby                    Paddle       803     1:06:05.3     3:00:03.5         
 
  286      286           The Three B's                                                      3:01:14.4   7:21/M
                    286    Pedar Bruce                   Run          428       50:36.8       50:36.8         
                    286    Nora Bruce                    Bike         827     1:03:51.9     1:54:28.7         
                    286    Dagny Bruce                   Paddle       813     1:06:45.6     3:01:14.4         
 
  287      800                                                                              3:01:33.1   7:22/M
                    800    Rosalynda Carlton             Run          830     1:02:58.7     1:02:58.7         
                    800    Kathleen Hammond              Bike         796       49:34.3     1:52:33.0         
                    800    Sandy Dunn                    Paddle       815     1:09:00.0     3:01:33.1         
 
  288      404           ALL IN                                                             3:01:49.6   7:22/M
                    404    Ruth Meyer                    Run          961     1:10:46.4     1:10:46.4         
                    404    Larry Meyer                   Bike         806       42:17.4     1:53:03.8         
                    404    Katie Mulock                  Paddle       818     1:08:45.7     3:01:49.6         
 
  289       79           Raney Shady Ladies                                                 3:01:53.2   7:22/M
                     79    Kristin Steinert              Run          555       54:01.7       54:01.7         
                     79    Suzanne Gottier               Bike         905     1:07:09.0     2:01:10.7         
                     79    Jayne Raab                    Paddle       819     1:00:42.5     3:01:53.2         
                     79    Larscheid Denise                                                                   
 
  290       86           Team Kong                                                          3:02:09.7   7:23/M
                     86    Ben Nozuka                    Run          969     1:11:28.2     1:11:28.2         
                     86    Dennis Kong                   Bike         803       41:28.8     1:52:57.1         
                     86    Kenny Kong                    Paddle       822     1:09:12.5     3:02:09.7         
                     86    May Sudhiranaset                                                                   
 
  291      336           Menage a Trois                                                     3:03:01.5   7:25/M
                    336    Joe Evans                     Run          771     1:00:58.3     1:00:58.3         
                    336    Paula Laiewski                Bike         864       55:50.8     1:56:49.1         
                    336    Karl Stockbridge              Paddle       832     1:06:12.3     3:03:01.5         
 
  292      417           Laura Schneider                                                    3:03:29.2   7:26/M
                    417    Laura Schneider               Run          942     1:09:38.8     1:09:38.8         
                    417    Kathy Sandberg                Bike         867       47:23.3     1:57:02.2         
                    417    Ken Schneider                 Paddle       836     1:06:26.9     3:03:29.2         
 
  293       73           Hope 2 finish!                                                     3:04:01.8   7:28/M
                     73    Susan Locicero                Run          997     1:14:14.6     1:14:14.6         
                     73    Susan Locicero                Bike         892       45:58.0     2:00:12.7         
                     73    Brad Locicero                 Paddle       838     1:03:49.1     3:04:01.8         
                     73    Brad Locicero                                                                      
 
  294      348           Team 348                                                           3:04:28.2   7:29/M
                    348    Jasmine Stinson               Run         1026     1:19:42.4     1:19:42.4         
                    348    Harvey Cain                   Bike         947       46:43.1     2:06:25.5         
                    348    Kenneth Stinson               Paddle       842       58:02.7     3:04:28.2         
 
  295      747           The Sisters of Perpetual Motion                                    3:04:28.5   7:29/M
                    747    Beckie Hind                   Run          639       56:26.1       56:26.1         
                    747    Martha Carrico                Bike         771       54:26.7     1:50:52.9         
                    747    Paula Carrico                 Paddle       843     1:13:35.6     3:04:28.5         
 
  296        8           Team T r s - #2                                                    3:05:12.9   7:30/M
                      8    Jose Bodas                    Run          850     1:04:04.1     1:04:04.1         
                      8    Jennifer Stratton             Bike         901       56:55.3     2:00:59.5         
                      8    Chad Aurich                   Paddle       853     1:04:13.4     3:05:12.9         
 
  297      344           KWiK                                                               3:05:29.8   7:31/M
                    344    Kristen Kane                  Run          876     1:05:45.2     1:05:45.2         
                    344    Roscoe Williams               Bike         866       51:15.9     1:57:01.1         
                    344    Christopher Kane              Paddle       857     1:08:28.7     3:05:29.8         
 
  298      678           nOT ELIGIBLE FOR PRIZE 2                                           3:06:49.1   7:34/M
                    678    Claire Yates                  Run          982     1:13:11.5     1:13:11.5         
                    678    Sandy Hyson                   Bike         914       50:22.8     2:03:34.4         
                    678    Stacie Hines                  Paddle       874     1:03:14.6     3:06:49.1         

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

 
  299      408           nOT ELIGIBLE FOR PRIZE 1                                           3:06:49.1   7:34/M
                    408    David Yates                   Run          983     1:13:11.8     1:13:11.8         
                    408    Frank Yates                   Bike         915       50:25.0     2:03:36.8         
                    408    Hines Cade                    Paddle       875     1:03:12.3     3:06:49.1         
 
  300      605           Polka Dots M/C **A** Team                                          3:06:56.6   7:35/M
                    605    Bill Fain                     Run         1044     1:32:07.3     1:32:07.3         
                    605    Larry Hartnett                Bike         983       41:18.4     2:13:25.8         
                    605    Bill Buffington               Paddle       876       53:30.8     3:06:56.6         
 
  301      680           International Babes                                                3:06:58.2   7:35/M
                    680    Katherine Aguilar             Run          993     1:14:02.3     1:14:02.3         
                    680    Sandy Holsopple               Bike         897       46:35.8     2:00:38.2         
                    680    Carolyn Wright                Paddle       877     1:06:20.0     3:06:58.2         
 
  302      795           Diane Belair                                                       3:07:37.6   7:36/M
                    795    Diane Belair                  Run          698       58:23.0       58:23.0         
                    795    Kris Janssen                  Bike         883     1:00:52.9     1:59:15.9         
                    795    Delores Mcnair                Paddle       886     1:08:21.6     3:07:37.6         
 
  303     1873                                                                              3:09:09.6   7:40/M
                   1873    Kate Beck                     Run          768     1:00:48.1     1:00:48.1         
 
  304       85           Laris Thong!                                                       3:09:21.3   7:41/M
                     85    Samantha Gamble               Run          726       59:14.1       59:14.1         
                     85    Steve Mendiola                Bike         730       48:43.0     1:47:57.1         
                     85    Larijohn Adorable             Paddle       896     1:21:24.2     3:09:21.3         
                     85    Arimig Palomar                                                                     
 
  305      282           Eskaton #3                                                         3:09:53.8   7:42/M
                    282    Dana Carr                     Run          648       56:40.8       56:40.8         
                    282    Phyllis Johnson               Bike         961     1:11:44.4     2:08:25.3         
                    282    Matthew Lanfri                Paddle       901     1:01:28.5     3:09:53.8         
 
  306      290           Eskaton #5                                                         3:10:01.3   7:42/M
                    290    Christina Smith               Run          767     1:00:46.5     1:00:46.5         
                    290    Eric Silviera                 Bike         951     1:05:58.1     2:06:44.6         
                    290    Joy Dungo                     Paddle       902     1:03:16.7     3:10:01.3         
 
  307      284           HN BFFF                                                            3:13:03.6   7:50/M
                    284    Robby Fong                    Run          994     1:14:04.3     1:14:04.3         
                    284    Robby Fong                    Bike                                                 
                    284    Rob Green                     Paddle       915     1:58:59.3     3:13:03.6         
 
  308      682           kshuff and the shuffetts                                           3:17:22.7   8:00/M
                    682    Bwiza Siglowide               Run         1022     1:18:27.1     1:18:27.1         
                    682    Musaaoi Siglowide- Young      Bike         979       53:36.5     2:12:03.7         
                    682    Kamili Siglowide              Paddle       937     1:05:19.0     3:17:22.7         
 
  309      976                                                                              3:17:49.9   8:01/M
                    976    Mark Bardosh                  Run          834     1:03:08.8     1:03:08.8         
 
  310     1136                                                                              3:18:27.0   8:03/M
                   1136    Marques Burrus                Run          641       56:28.6       56:28.6         
 
  311        9           Team T r s - #3                                                    3:30:07.3   8:31/M
                      9    Chuck Mortenson               Run         1014     1:16:27.1     1:16:27.1         
                      9    Dottie Parker                 Bike        1009     1:09:11.4     2:25:38.6         
                      9    Gary Stephens                 Paddle       996     1:04:28.7     3:30:07.3         
 
  312      345           Purple People Speeders – A                                       3:35:06.3   8:43/M
                    345    Dina Gentry                   Run         1012     1:16:20.3     1:16:20.3         
                    345    Andy Cook                     Bike        1012     1:12:00.6     2:28:21.0         
                    345    J. Felix De La Torre          Paddle      1005     1:06:45.2     3:35:06.3         
 
  313     1641                                                                              3:43:35.6   9:04/M
                   1641    Hazel Baez                    Run         1023     1:18:33.0     1:18:33.0         
 
  314      684           Eskaton #7                                                         4:04:13.0   9:54/M
                    684    Jennifer Aquilizan            Run          632       56:19.4       56:19.4         
                    684    Stephanie Morgan              Bike         834       58:31.3     1:54:50.7         
                    684    Lisa Harklerode               Paddle      1034     2:09:22.2     4:04:13.0         
 
  315        6           Sky Chicks                                                         4:28:40.1  10:53/M
                      6    Shari Schmidt                 Run         1028     1:19:55.6     1:19:55.6         
                      6    Shari Schmidt                 Bike        1023     1:56:30.0     3:16:25.7         
                      6    Ursula Gillian                Paddle      1040     1:12:14.4     4:28:40.1